Former Delegate Wendell F. Phillips

District 41


Delegate Wendell F. Phillips
TenureMember of the House of Delegates January 13, 1999 to January 8, 2003, representing District 41, Baltimore City
Party Affiliation
Democrat
Past House Service
1999-2003
Ways and Means Committee
Biographical Information
Born in Rochester, New York, February 21, 1964
Morgan State University, B.A. Political Science 1989

December 4, 2017 3:17 P.M.