Former Delegate Joan F. Stern

District 39


Delegate Joan F. Stern
TenureMember of the House of Delegates January 13, 1999 to January 10, 2007, representing District 39, Montgomery County
Party Affiliation
Democrat
Past House Service
1999-2007
Environmental Matters Committee
Biographical Information
Born in Washington, D.C., February 22, 1943
University of Maryland, College Park, B.A. Government and Politics 1968

December 4, 2017 3:17 P.M.